Vyzrajte na rekonstrukci svého bytu nebo domu a jděte na to od dveří. Ušetříte si tak spoustu starostí i zbytečné práce navíc.  Správná volba dveří totiž ovlivní nejen estetickou stránku interiéru, ale také tu praktickou. Nebudete pak litovat, že jste v novém interiéru nechali staré dveře.

Dveře zásadním způsobem ovlivňují celkový vzhled domácnosti a současně jí mohou prokazovat i velkou službu. Váš byt či dům dokážou oživit, osvětlit, opticky zvětšit, odhlučnit, či dokonce ochránit. Neodsouvejte proto jejich výběr až na druhou kolej a věnujte jim maximální pozornost už od začátku rekonstrukce. Důležitý je každý detail od výběru vhodné velikosti a materiálu, přes typ otevírání, až po jejich účel či design. Zapomínat byste však neměli ani na zárubně, které ke dveřím neodmyslitelně patří.

Nevíte, jak při výběru dveří postupovat?

Nezoufejte a podívejte se, jak správně vybrat dveře a co všechno výměna dveří obnáší. V průběhu posledního desetiletí prošla konstrukce i vzhled dveří výraznými změnami. Dávno odzvonilo kovovým zárubním a nevzhledným panelákovým dveřím. Současným trendům velí nadčasový design, dveře s atypickými rozměry či vybavením, v bezfalcovém provedení, nebo třeba se skrytou zárubní.

Věděli jste například, že lze dveře zasadit do krásných nových zárubní, aniž byste se museli pouštět do bourání těch starých? Stejně tak lze ušetřit až několik metrů čtverečních volného prostoru ve vašem bytě či domě díky správné volbě systému otevírání dveří. Na trhu navíc existuje řada různých materiálů a výplní. Do jednotlivých místností tak můžete zvolit dveře se speciálními vlastnostmi a elegantně tak od sebe oddělit prostory s různým klimatem či určením. Dveře jsou zásadní také proto, abyste svůj domov zajistili před vloupáním a cítili se tam zcela v bezpečí.

S tím, jak se postupně měnily preference zákazníků, a vyvíjel se design dveří, rozšiřoval se i jejich sortiment. Mohlo by se zdát, že je náročné se v široké nabídce orientovat, ale získáváte tím velkou výhodu. Můžete si vybrat dveře, které budou na sto procent plnit svůj účel a zároveň přesně odpovídat vašim potřebám. Navíc vám pomůžou praktické konfigurátory či přímo ochotní odborníci na prodejnách.