Zeptali jsme se odborníků na nejčastější otázky spojené s úpravou dveří a zárubní. Inspirujte se otázkami lidí, kteří se do rekonstrukce už pustili. Třeba mezi nimi najdete i tu svou…

Jak se elegantně zbavit nevzhledných kovových zárubní?

Dobrý den, rekonstruujeme s přítelem byt v paneláku, ale nechceme se pouštět do rozsáhlých stavebních úprav. Rádi bychom si pořídili nové dveře. Ty, které jsme vybrali, se však ke starým kovovým zárubním vůbec nehodí. Jaké máme možnosti? (Renata K., Praha)

Pokud se nechcete pouštět do vytrhávání starých zárubní a máte již vybrané nové dveře, je ve vašem případě nejelegantnějším řešením zvolit takzvané OKZ zárubně. Jedná se o obložení starých kovových zárubní novými dřevěnými. Celý systém OKZ zárubní je konstruován tak, aby jej bylo možné využít pro všechny způsoby otevírání – otočné, posuvné, kyvné, i lamelové. Propracovanost systému umožňuje využití u téměř všech typů dveří, včetně těch celoskleněných. Staré kovové zárubně tak zrenovujete během chvíle bez stavebních úprav, prachu a špíny i zbytečných starostí. Nové zárubně si navíc můžete vybrat v různých dekorech jako je dýha, barva, lamino nebo fólie a hlavně je sladit s novými dveřmi

Petr Klíma, produktový specialista SAPELI

Jak postupovat při výběru nových dveří?

Dobrý den, provádíme celkovou rekonstrukci rodinného domu. Už za sebou máme základní stavební úpravy a nyní bychom rádi vyměnili staré dveře za nové. Jak při jejich výběru postupovat, abychom neudělali chybu? (Martin V., Jarošov nad Nežárkou)

Je dobré nenechávat výběr dveří na poslední chvíli, protože jejich volba ovlivní nejen estetickou stránku vašeho interiéru, ale také tu praktickou. Společně s dveřmi určitě věnujte pozornost i výběru zárubní. K jejich montáži je ideální přistoupit v době, kdy máte v domě hotové podlahy a malby, případně obklady. Při výběru dveří záleží na mnoha faktorech, přičemž nejdůležitější jsou zejména vaše potřeby a přání. Bohužel neexistuje žádný univerzální postup, ale můžete se zkusit držet sedmi základních kroků, které vás snadno dovedou ke správnému výběru dveří.

Petr Klíma, produktový specialista SAPELI

Je vhodné si pořídit celoskleněné dveře, i když máme malé děti?

Dobrý den, kamarádka si nyní do svého bytu pořídila celoskleněné dveře. Už dlouho uvažujeme o výměně starých dveří v našem obývacím pokoji a ty její se mi velmi líbí. Máme ale dvě malé děti, takže mám strach, aby skleněné dveře hned nerozbily a nezranily se. Jsou dostatečně odolné, nebo máme s jejich pořízením raději počkat, než děti trochu vyrostou? (Petra L., Sokolov)

S pořízením celoskleněných dveří určitě nemusíte čekat na to, až vaše děti vyrostou. Vybrat si můžete v rámci nabídky SAPGLASS od SAPELI. celoskleněné dveře SAPGLASS jsou vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla. To má oproti běžnému sklu mnohem lepší vlastnosti, je několikanásobně pevnější, a tedy i odolnější vůči poškození. Pokud by i přesto došlo k jejich rozbití, kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, čímž se minimalizuje riziko pořezání. Nyní představujeme 11 nových vzorů na sklo, které rozšíří stávající nabídku, takže je rozhodně z čeho vybírat.

Martin Rataj, produktový manažer SAPGLASS