Představte si, že vám trouba sama ohlásí, že maso už máte upečené. A jak by se vám líbilo, kdyby vám lednice napsala na mobil zprávu, že sekt už máte správně vychlazený? Ne, to není pohádka budoucnosti. A znáte ten pocit, když cestou do práce znejistíte, protože nevíte, jestli jste vypnuli varnou desku? Co byste řekli tomu, kdybyste si to mohli zkontrolovat jen pomocí mobilu?

Připojte si kuchyň na wi-fi

Jediný chytrý spotřebič už dávno není jen telefon ležící ve vaší kapse. Dnes si můžete pořídit třeba smart myčku, troubu, varnou desku nebo pračku. Říká se, že ze všech funkcí našeho smartphonu využijeme asi tak jednu třetinu. V každodenním životě je zkrátka všechny nepotřebujeme. Chytré kuchyňské spotřebiče jsou ale navržené tak, abyste jejich funkce využili na 100 % a maximálně s nimi ušetřili čas. Nemusíte každých pět minut chodit otvírat troubu a píchat do masa vidličkou. Trouba vám sama ohlásí, že kuře už máte hotové. „Smart troubu poznáte podle toho, že má wi-fi, v případě Hooveru se funkce jmenuje One Fi a One Fi Extra. Kromě wi-fi budete k modernímu pečení potřebovat ještě elektronickou sondu na maso, která hlídá správnou teplotu pokrmu. Díky sondě vám pak sama trouba pošle na mobil zprávu přes aplikaci Wizard, že jídlo už můžete dávat na stůl,“ říká Martina Křižáková z Hooveru.

Ovládejte svou kuchyň z mobilu

Posláním zprávy o hotovém obědě to ale jen začíná. Díky aplikaci Wizard  budete mít dokonalý přehled o všem pečení, praní, chlazení a jiných činnostech.

Co umí funkce Wizard?

  • Stáhne vám z internetu nové programy, které vám nastaví správnou teplotu a délku pečení v případě trouby a mytí v případě myčky.
  • Umožní vám zapnout či vypnout spotřebič odkudkoliv, třeba z práce nebo rodinného výletu.
  • Poradí vám recept na nedělní oběd.
  • Nahlásí vám, jakmile spotřebič potřebuje servis nebo opravu.
  • Sdělí vám, kdy bude činnost hotova, třeba kolik minut zbývá do konce mycího cyklu nebo za jak dlouho budeme mít večeři ohřátou na požadovanou teplotu.
  • Řekne vám, kolik si spotřebič bere energie.
  • Ukáže vám návod, kde najdete vše potřebné k obsluze.

Co spojuje myčku a bezkontaktní kartu?

Jasně, bezkontaktní kartou můžete myčku zaplatit. To ale na mysli nemáme. Myčka, pračka či trouba využívá stejnou technologii jako vaše bezkontaktní platební karta, tzv. NFC (tzv. Near Field Communication). Přiložením telefonu ke spotřebiči v místě čipu oba přístroje propojíte a získáte tak o vašem spotřebiči informace. Technologie se v případě Hooveru jmenuje One Touch. . A k čemu to všechno využijete? Ukažme si to na pračce. Díky aplikaci budete mít přehled o všem, co se s ní děje. Aplikace vám nejen ukáže, co, jak často a jak dlouho perete, ale i jakou máte spotřebu vody. Kromě toho bude aplikace hlídat, jak o pračku pečujete. Připomene vám, že je čas pustit program na čistění pracího bubnu a zkontrolovat všechny filtry. Také se vám občas stane, že chcete pustit nějaký prací program a nepamatujete si jeho specifikaci? V aplikaci One Touch ho snadno dohledáte. Aplikace vám také poradí různé tipy a triky.

Tak co na to říkáte?